Tortoise and the Hare 50K/30K Ultra 2018 Awards

# of participants: 105# of finishers: 90last updated: 9/29/2018 8:06 pm
Result Questions?
M 30K 1st BERNAT RUBIO GIL 3:04:13
2nd BEN KAIL 3:24:54
3rd CHRIS VANDEGENACHTE 3:38:56
F 30K 1st KAREN WEBSTER 3:20:02
2nd ANNE MONTEL 3:35:18
3rd AMBER DAVID 3:40:24
M 50K 1st LINC WEIS 5:36:17
2nd MIKE COSENTINO 5:37:39
3rd TIM SOMMERS 5:38:50
F 50K 1st REBECCA RUSH 6:48:55
2nd EDEN KEENE 7:12:26
3rd EUNHUI GALVIN 7:22:29
F 30K 20-24 1st VANESSA WALTER 4:00:51
M 30K 25-29 1st ALEXANDRE MILLER 4:15:22
2nd CODY GIBBS 4:55:38
M 30K 30-34 1st JOEY LETO 4:22:32
2nd DANIEL SEKULA 4:22:49
3rd SUDHEER RAYULU DADDAM 5:00:04
M 30K 35-39 1st KYLE KING 4:35:30
2nd MITCHELL FUGATE 6:28:57
F 30K 35-39 1st CHRISTY ROHMER-BURROWS 4:22:54
2nd TIFFANY MILLS-FUGATE 4:36:25
3rd RHONDA BRUNNER 5:05:18
M 30K 40-44 1st TRAVIS WEBSTER 3:39:02
2nd JASON FLATO 4:00:40
3rd MARK APPLING 4:12:34
F 30K 40-44 1st KATHY MCTYRE 3:45:23
2nd MIQUEL SCHLOERKE 3:45:23
3rd REBECCA COLEMAN 5:05:25
M 30K 45-49 1st JIM AITKEN 3:48:14
2nd DAVE MARTINEZ 3:50:04
3rd JOSEPH AKERS 4:16:05
F 30K 45-49 1st KATHRYN ZUEHLKE 4:15:40
2nd SUZETTE BURT 6:13:07
M 30K 50-54 1st BILLY BACHMAN 3:48:14
2nd DAVID HAIGHT 5:02:01
F 30K 50-54 1st TAMMIE GILLESPIE 6:16:10
M 30K 55-59 1st MICHAEL CARNAHAN 4:28:26
2nd JOHN MERK 5:48:32
F 30K 55-59 1st JULIE JACKSON 4:48:49
2nd DIANA BYRON 6:18:04
M 30K 60-98 1st BILL LAWDER 4:46:30
F 50K 15-19 1st ANNIKKA FAIRFIELD 8:16:11
M 50K 20-24 1st WILL PATZKE 7:22:26
2nd GARRETT GARCIA 8:56:33
3rd DALTON GARCIA 8:56:33
M 50K 25-29 1st GRAHAM FOSTER 6:07:37
2nd JAMES HURST 6:28:46
3rd MATT PARKER 6:42:10
M 50K 30-34 1st JOSHUA BORTON 7:31:22
2nd BRYAN ELLIS 7:38:03
3rd WILLIAM HARRIS 9:18:01
F 50K 30-34 1st ERICA HARRIS 9:18:01
2nd HEYSHA RODRIGUEZ 12:29:02
M 50K 35-39 1st JOEL REYES 6:36:18
2nd CHRISTOPHER MCCOY 7:00:07
3rd BALAJI MUDDULURI 8:23:54
F 50K 35-39 1st ISABEL LOWELL 7:29:45
2nd SARA DEVI PIERSON 8:10:51
3rd MARCELA LIDDICK 8:29:58
M 50K 40-44 1st CHRIS BUCCIARELLI 7:03:11
2nd DANIEL ARNETT 7:03:55
3rd HARMON LEWIS 8:49:45
F 50K 40-44 1st MARIA SANTANA 8:31:06
2nd ROSEMARY KIM 8:40:42
M 50K 45-49 1st KENT TOWNLEY 7:15:36
2nd CHUCK BURT 8:42:53
3rd RICHARD BENDA 9:05:12
F 50K 45-49 1st PON MASON 8:47:19
2nd EMILY LARKIN 10:53:49
M 50K 50-54 1st DUNCAN SCOTT 8:05:29
2nd JOHN CHASTAIN 9:58:57
F 50K 50-54 1st ELIZABETH COLL 7:45:42
2nd LOIS FAIRFIELD 8:16:11
M 50K 55-59 1st MARTIN GAERTNER 11:47:42