Six Gap Criterium 2019 Awards

# of participants: 92# of finishers: 92last updated: 9/28/2019 5:12 pm
Result Questions?
Award Place Name Rank City ST
Men Pro 1/2/3 1st HUNTLEY NASH 1 MARIETTA GA
2nd ANDY SCARANO 2 ATLANTA GA
3rd BROCK MASON 3
4th DEREK BIRCH 4 TAMPA FL
5th ANDREW CRATER 5 GREENVILLE SC
6th BRENDAN CORNETT 6 ATHENS GA
7th DANIEL HOLT 7
8th ROBERT LOOMIS 8 SAUTEE NACOOCHEE ID
9th ROLLY WEAVER 9 ORMOND BEACH FL
10th LUIS ZAYAS ZAYAS 10 MIAMI FL
11th DEVIN JONES 11 MOORESVILLE NC
12th DYLAN OGLE 12 ATHENS GA
13th DAVID GUTTENPLAN 13 PALM HARBOR FL
14th COLE RASSER 14 BUFORD GA
15th ALEXIS CESPEDES 15 THE VILLAGES FL
Award Place Name Rank City ST
Women 1/2/3 1st DEBBIE MILNE 1 GREENVILLE SC
2nd CAITLIN MILNE 2 GREENVILLE SC
3rd ANSLEY LONG 3 ATHENS GA
4th FLORENCE HOWDEN 4 CHARLOTTE NC
5th LOREN MORGAN 5 JACKSONVILLE FL
6th JESSICA HE 6 NEWTON MA
7th ALISON BASSITY 7 DUNWOODY GA
8th CALEIGH RASSER 8 BUFORD GA
9th ISABELLA NGUY 9 SUWANEE GA
10th KAYLA YUENGLING 10 N MIAMI BEACH FL
Award Place Name Rank City ST
Men 3/4 1st ZACH WOLZ 1 LAKE WORTH FL
2nd KEVIN COOK 2 ROSWELL GA
3rd MCABEN PRINCE 3 TRAVELERS REST SC
4th DUSTIN VICENT 4 CHATTANOOGA TN
5th FABIAN GARCIA 5 ATHENS GA
6th TYLER AUGER 6 CLEARWATER FL
7th ROBERT LYEW LYEW 7 HARTSVILLE SC
8th CLAY WILDERMAN 8 SMYRNA GA
9th JOHN HIGBY 9 AUBURN AL
10th BRIAN HALE 10 SAVANNAH GA
11th EDWARD WHISTON 11 AUBURN AL
12th JUAN JOSE MUNERA 12 TAYLORS SC
13th CHRISTOPHER CREYTS 13 TEMPLE TERRACE FL
14th JONATHAN CORNELIUS 14 ATLANTA GA
15th TONY ROBINSON 15 MARIETTA GA
16th FEDERICO CHANG 16 TAMPA AA
17th BLAKE MATHERNE 17 METAIRIE LA
Award Place Name Rank City ST
Masters Men 40+ 1st KEVIN CHAPMAN 1 ANDERSON SC
2nd ANDY LOUGHER 2 ATLANTA GA
3rd BRAD PARKERSON 3
4th MIKE INGMIRE 4 DAWSONVILLE GA
5th BRIAN DEROSE 5 CUMMING GA
6th TOM DOLAK 6 BOULDER CO
7th CHRIS CONSTANTIN 7 ALPHARETTA GA
Award Place Name Rank City ST
Masters Men 50+ 1st MICK MAGIN 1 TAMPA FL
2nd RALPH SCHROEDER 2 TAMPA FL
3rd ALLAN EMMONS 3 CUMMING GA
4th TIMOTHY BORSETTI 4 SENECA SC
5th FREDERICK MARX 5 ATLANTA GA
6th DAVID STERCAY 6 LOGANVILLE GA
Award Place Name Rank City ST
Women 4/5 1st SARAHI RIVERA 1 TAMPA FL
2nd ANNE GREENE 2 ATLANTA GA
3rd AMANDA SMITH 3 CHATTANOOGA TN
4th FABIANA ASCONEGUY 4 LAWRENCEVILLE GA
5th DIANE SCHLEICHER 5 DAHLONEGA GA
6th SAMANTHA WOTIZ 6 ALPHARETTA GA
Award Place Name Rank City ST
Men 4/5 1st ERIC OLESON 1 ESTERO FL
2nd ALAN HORTON 2 KNOXVILLE TN
3rd LEONARDO SOLORZANO 3 PEMBROKE PINES FL
4th MANUEL MONTANEZ 4 N MIAMI BEACH FL
5th ANDRE SILVA 5 MIAMI FL
6th KEVIN SPICER 6 ATLANTA GA
7th LADARREN TYLER 7 SMYRNA GA
8th DARRELL RICKS 8 HIAWASSEE GA
9th JACOB HOJNACKI 9 DECATUR GA
10th JACOB WIMMER 10 KNOXVILLE TN
11th FORREST TUTTLE 11 ATLANTA GA
12th BEN ROWLAND 12 JONESBOROUGH TN
13th FEDERICO CHANG 13 TAMPA AA
14th VLADIMIR FLORES 14 GA
15th JOSE MARRERO 15 SAVANNAH GA
16th JOHN SANDERS 16 ATLANTA GA
17th CALEB MCNAUGHTON 17 BIRMINGHAM AL
18th SEAN HARRIS 18 TAMPA AA
19th DYLAN GOWEN 19 ATHENS GA
20th STEPHEN MCCOY 20 KNOXVILLE TN
21st RODNEY DUNN 21 CARROLLTON GA
22nd ZACK LAMBERT 22 CARROLLTON GA
Award Place Name Rank City ST
Junior Boys 13-15 1st JAXON GUNN 4 CONYERS GA
Award Place Name Rank City ST
Junior Boys 16-18 1st JUAN ORTIZ 39 PEACHTREE CTY GA
Award Place Name Rank City ST
Junior Girls 1st KAYLA YUENGLING 40 NORTH MIAMI BEACH FL
2nd SASHA EMMONS 41 CUMMING GA