MightyMite Triathlon 2013 Awards

# of participants: 302# of finishers: 274last updated: 1/5/2015 3:56 pm
Result Questions?
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Overall Male 1st JEFF FEJFAR 59:22.05 19 OLIVE BRANCH MS
2nd PAUL PRESS 1:02:11.46 284 MEMPHIS TN
3rd CHIP COOPER 1:02:47.59 120 LOS ALAMOS NM
4th RICHARD GREEN 1:05:47.29 158 CONWAY AR
5th PATRICK GARVIN 1:06:00.52 181 LITTLE ROCK AR
6th TODD HINK 1:06:34.82 145 CLINTON AR
7th ADAM KALUZNY 1:07:39.45 207 MEMPHIS TN
8th KEVIN MURPHY 1:08:38.67 300 MEMPHIS TN
9th DAVID PIERCEY 1:08:42.10 137 MEDINA TN
10th TRIPP MILLIGAN 1:10:05.18 211 COLLIERVILLE TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Overall Female 1st MARDA KAISER-REHNELT 1:08:05.55 21 MEMPHIS TN
2nd JAMIE TURNER 1:08:21.57 275 MEMPHIS TN
3rd AMY JOHNSON 1:12:42.37 104 HOT SPRINGS AR
4th BARBARA ZOCCOLA 1:13:23.65 77 MEMPHIS TN
5th KATHLEEN ADAMS 1:16:11.79 17 SEARCY AR
6th CHERYL SENTER-THWEATT 1:16:28.50 252 CORDOVA TN
7th ERRIN DEAN 1:17:04.20 1 NORTH LITTLE ROCK AR
8th VIRGINIA PIERCE 1:18:10.42 37 MEMPHIS TN
9th LINDSEY NEFF 1:20:19.88 233 MEMPHIS TN
10th HEATHER PRICE 1:20:30.62 122 BARTLETT TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Male Master 1st JERRY DANIEL 1:10:38.34 182 SCOTT AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Female Master 1st AMY MAXSON 1:25:29.04 121 LITTLE ROCK AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Athena Overall 1st STACEY GREENBERG 1:40:37.17 229 MEMPHIS TN
2nd KELLY NEWELL 1:42:42.91 258 MEMPHIS TN
3rd KATHRYN COOPER 1:57:12.11 48 PIPERTON TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Clydesdale Overall 1st DEAN SWICK 1:23:40.54 231 FORREST CITY TN
2nd CLAYTON HARBERS 1:24:01.24 239 JONESBORO AR
3rd CHRIS HARRIS 1:27:28.07 73 LAKELAND TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Male Relay 1st WALLACE GREEN 1:24:30.47 72 MEMPHIS TN STEVEN SHIPOWITZ JACOB ABART
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Female Relay 1st MARGARET MURPHY 1:57:11.92 96 MEMPHIS TN CAROLINE BARNETT ELIZABETH BARNETT
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Mixed Relay 1st WALLACEANN SORRELLS 1:12:43.74 280 WEST MEMPHIS AR GW SORRELLS DUB SORRELLS
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Male Beginners Overall 1st DREW CARFF 1:13:35.94 68 COLLIERVILLE TN
2nd JEREMY SASSE 1:17:55.52 213 LITTLE ROCK AR
3rd JAMES THOMAS 1:17:57.37 222 TEXARKANA TX
4th JOHN MAYER 1:18:48.43 105 SOUTHAVEN MS
5th BOBBY WATSON 1:18:58.93 167 BIGELOW AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
Female Beginners Overall 1st REBEKAH DAVIS 1:29:35.83 151 MEMPHIS TN
2nd ANNA WATKINS 1:31:05.88 86 JONESBORO AR
3rd GINA CHASE 1:31:13.76 234 GERMANTOWN TN
4th JOELLE HARRINGTON 1:33:07.24 57 SEARCY AR
5th AMY MCDANIEL 1:34:41.09 236 ARLINGTON TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 10-14 1st CHRISTIAN WARD 1:25:23.86 198 MEMPHIS TN
2nd REAGAN BALLARD 1:26:58.66 146 MEMPHIS TN
3rd HENRY MCGALLIARD 1:36:01.66 81 SEARCY AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 15-19 1st STEFAN DAILY 1:21:16.69 176 HOT SPRINGS AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 15-19 1st MARGARET HALTOM 1:35:53.77 187 MEMPHIS TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 20-24 1st COY BRYANT 1:15:03.06 54 TEXARKANA AR
2nd STEVEN MONTROSS 1:15:21.85 27 SOUTHAVEN MS
3rd TIM BARCZAK 1:21:58.86 117 BARTLETT TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 20-24 1st JULIA LUSCOMBE 1:25:10.79 116 BARTLETT TN
2nd SHELBY ROGERS 1:28:35.07 141 BARTLETT TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 25-29 1st PHILLIP YOUNG 1:10:28.21 84 MEMPHIS TN
2nd ERIC BROCK 1:13:36.81 108 MAUMELLE AR
3rd NOAH HANSEN 1:20:03.54 160 LITTLE ROCK AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 25-29 1st KATIE GIBSON 1:25:08.87 235 ATOKA TN
2nd SARA MCCRARY 1:35:50.70 127 MEMPHIS TN
3rd LAURA GABRIEL 1:37:46.92 150 MEMPHIS TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 30-34 1st JOHN TRENT 1:11:21.94 270 MEMPHIS TN
2nd ANDREW COXE 1:17:14.20 204 MEMPHIS TN
3rd JOHNNY CEARLEY 1:19:14.29 113 MEDINA TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 30-34 1st JESSICA HARDY 1:23:50.52 240 MEMPHIS TN
2nd JILL EDWARDS 1:23:55.19 225 COLLIERVILLE TN
3rd RACHEL SPEER 1:28:03.15 49 HOT SPRINGS AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 35-39 1st TODD LANG 1:10:23.97 206 COLLIERVILLE TN
2nd RICHARD STEGURA 1:13:12.15 205 HERNANDO MS
3rd BRENT STALEY 1:15:00.19 15 LITTLE ROCK AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 35-39 1st LEIGH RUSTON 1:23:20.09 218 ARLINGTON TN
2nd MARY ANN LIPIN 1:28:09.39 276 LITTLE ROCK AR
3rd HEATHER NICHOLS 1:29:06.68 138 MOSCOW TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 40-44 1st DAVID INGVARDSEN 1:11:02.94 23 OAKLAND TN
2nd MIKE MCGALLIARD 1:11:16.71 80 SEARCY AR
3rd BRUCE HARROD 1:12:51.77 156 CONWAY AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 40-44 1st CATHERINE BILLUPS 1:26:25.72 24 MEMPHIS TN
2nd DEANA ALEXANDER 1:27:51.63 256 HUMBOLDT TN
3rd JACKIE MATCHETT 1:28:30.14 148 HOT SPRINGS AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 45-49 1st AJ JOHNSON 1:10:52.10 103 HOT SPRINGS AR
2nd J. MICHAEL SHEPHARD 1:11:36.99 257 HUMBOLDT TN
3rd FRANK THIBEAULT 1:12:03.14 273 LITTLE ROCK AR
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 45-49 1st JACI GLIDDEN 1:25:34.79 184 GERMANTOWN TN
2nd SUSAN ARMACOST 1:25:46.49 192 GERMANTOWN TN
3rd BARBARA GEATER 1:30:22.55 58 MEMPHIS TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 50-54 1st BARRY BRYANT 1:13:22.94 53 TEXARKANA AR
2nd MICHAEL ANGEL 1:17:17.21 224 LITTLE ROCK AR
3rd DAVID RHEA 1:17:36.85 185 MEMPHIS TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 50-54 1st J. DENISE TAIT 1:29:18.70 219 GERMANTOWN TN
2nd JULIE MEAVY 1:30:27.42 293 CONWAY AR
3rd DONNA FRANKLAND 1:36:28.21 261 JACKSON TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 55-59 1st HARRY CAMP 1:14:50.27 277 MEMPHIS TN
2nd JOHNNY PITTS 1:14:59.98 170 MEMPHIS TN
3rd RICHARD CLARKE 1:20:28.16 199 LAKELAND TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
F Age Group 55-59 1st RUTH JOHNSON 1:29:09.75 100 CORDOVA TN
2nd TERRI SEITER 1:32:17.13 107 CONWAY AR
3rd SARAH EDMISTON 1:47:20.58 177 HORN LAKE MS
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 60-64 1st DAVID WONN 1:14:36.71 232 NORTH LITTLE ROCK AR
2nd PHIL MURRAH 1:17:36.66 214 MEMPHIS TN
3rd JOHN HAZEN 1:21:30.09 99 CORDOVA TN
Award Place Name Time Bib City ST Relay Member Relay Member
M Age Group 65-98 1st DAVID MITCHELL 1:28:21.73 75 BARTLETT TN
2nd WAYNE CONLEY 1:40:39.92 250 ROSEMARK TN
3rd RONALD WRIGHT 1:51:12.96 133 CORDOVA TN