Memphis Thunder Racing Kids Triathlon 2019 Awards

# of participants: 107# of finishers: 99last updated: 9/17/2019 11:13 am
Result Questions?
Award Place Name Time Bib City ST
Junior Overall Male 1st DREW MADIGAN 19:11.64 362 BIRMINGHAM MI
Award Place Name Time Bib City ST
Junior Overall Female 1st ISABELLE BOYD 24:07.47 355 MEMPHIS TN
Award Place Name Time Bib City ST
Junior Female Relay 1st CLAIRE DO CHANCE HUDSON BRIANA BROWN 29:12.37 453
Award Place Name Time Bib City ST
Junior Mixed Relay 1st JORDAN BUTLER BETSY CATE BRIMHALL CHARLIE BRIMHALL 32:17.36 436
Award Place Name Time Bib City ST
Senior Overall Male 1st PORTER SPICELAND 33:30.43 335 LAKELAND TN
Award Place Name Time Bib City ST
Senior Overall Female 1st ERIN MADIGAN 35:43.93 330 BIRMINGHAM MI
Award Place Name Time Bib City ST
Senior Male Relay 1st ELI FLACK FRANK CRUMP QUINTIN MILLER 55:15.75 318
Award Place Name Time Bib City ST
Senior Mixed Relay 1st MARY TODD EDGERTON JACK WIESE LASHLEE HAGAN 43:57.62 319
Award Place Name Time Bib City ST
M Junior Age Group 5-7 1st HYDE HILL 24:48.84 427 ARLINGTON TN
2nd ANDREW SMITH 26:42.96 433 GERMANTOWN TN
3rd ELI PERKINS 27:17.36 432 EADS TN
Award Place Name Time Bib City ST
F Junior Age Group 5-7 1st CHARLOTTE HIGGINS 30:30.79 426 COLLIERVILLE TN
2nd ANNIE JONES 34:58.09 428 MEMPHIS TN
Award Place Name Time Bib City ST
M Junior Age Group 8-8 1st CANNON TURNER 21:37.50 414 PARIS TN
2nd BRENNAN SCOTT 21:41.33 412 THOMPSON'S STATION TN
3rd KYLE MADIGAN 23:44.25 409 BIRMINGHAM MI
Award Place Name Time Bib City ST
F Junior Age Group 8-8 1st AMAYA EDWARDS 27:09.75 419 COLLIERVILLE TN
2nd SAVANNAH WATTS 28:39.48 417 ROSSVILLE TN
3rd EMME HOUSMAN 31:48.02 406 COLLIERVILLE TN
Award Place Name Time Bib City ST
M Junior Age Group 9-9 1st JOHN DONNELLY 24:00.22 379 COLLIERVILLE TN
2nd COOP BELL 24:25.29 375 OXFORD MS
3rd HENRY SEESSEL 25:58.02 391 Y TN
Award Place Name Time Bib City ST
F Junior Age Group 9-9 1st EVELYN ROBERTSON 27:07.98 389 COLLIERVILLE TN
2nd SUSANNA FLACK 29:37.83 380 MEMPHIS TN
3rd AUGUSTA BOGDA 29:43.74 376 COLLIERVILLE TN
Award Place Name Time Bib City ST
M Junior Age Group 10-10 1st WESTIN CARVER 21:48.75 357 BUCHANAN TN
2nd NATHAN JONES 22:13.92 361 MEMPHIS TN
3rd BEAUX WATTS 23:57.72 367 ROSSVILLE TN
Award Place Name Time Bib City ST
F Junior Age Group 10-10 1st ABIGAIL DONNELLY 24:33.04 360 COLLIERVILLE TN
2nd ANGELA ZHUANG 24:52.40 369 GERMANTOWN TN
3rd ANNA COPELAND 26:19.21 359 PARIS TN
Award Place Name Time Bib City ST
M Senior Age Group 11-11 1st JAKE GSTOHL 42:40.10 344 GERMANTOWN TN
2nd HAYDEN WADLEY 46:35.73 351 MEMPHIS TN
3rd IAN CALL 52:07.50 343 COLLIERVILLE TN
Award Place Name Time Bib City ST
F Senior Age Group 11-11 1st OLIVIA HART 44:17.88 345 PARIS TN
Award Place Name Time Bib City ST
M Senior Age Group 12-12 1st ADAM BERT 34:50.30 326 THOMPSONS STATION TN
2nd KADE HILL 41:09.65 327 ARLINGTON TN
3rd MATTHEW MCDONALD 45:06.43 331 GERMANTOWN TN
Award Place Name Time Bib City ST
F Senior Age Group 12-12 1st CAROLINE IRVIN 36:15.70 329 MT. JULIET TN
2nd REBEKAH PENDERGRAFT 42:19.05 333 CONWAY AR
3rd SAVANNAH CHANDLER 48:01.84 341 GERMANTOWN TN
Award Place Name Time Bib City ST
M Senior Age Group 13-13 1st JUDE SCOTT 35:41.43 315 THOMPSON'S STATION TN
2nd ALEX GUILD 37:30.36 308 GERMANTOWN TN
3rd WALKER JONES 43:12.30 310 OLIVE BRANCH MS
Award Place Name Time Bib City ST
F Senior Age Group 13-13 1st EMMA GSTOHL 37:13.24 307 GERMANTOWN TN
2nd ZOE MARSH 40:25.71 322 GERMANTOWN TN
3rd ADELAIDE BOGDA 47:55.59 306 COLLIERVILLE TN
Award Place Name Time Bib City ST
M Senior Age Group 14-15 1st PIERCE HILL 34:16.76 309 ARLINGTON TN
Award Place Name Time Bib City ST
F Senior Age Group 14-15 1st CAROLINE WEEMS 50:30.04 317 MEMPHIS TN